Podsumowanie gier - kwiecień

Mamy końcówkę kwietnia, a nasza drużyna na dobre wznowiła rozgrywki w sezonie 2023/2024 w poznańskiej klasie B. Zapraszamy na podsumowanie naszych gier w kwietniu:

KS Orzeł Łowyń 7:0 Grom Zębowo (po weryfikacji walkower 0:3 na korzyść gości)

Pierwszy mecz rundy wiosennej rozegraliśmy z dobrze nam znaną drużyną Grom Zębowo. Na boisku wszystko było tak jak powinno. Kontrolowaliśmy grę, zeszliśmy do szatni przy wyniku 3:0 po hattricku Macieja Gieremka. Po przerwie dokładamy jeszcze cztery gole i cieszymy się z wygranej.
Niestety, decyzją Wydziału Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, wygrana przypisana została drużynie z Zębowa.

Nałęcz Ostroróg 7:1 KS Orzeł Łowyń

Drugi mecz i pierwszy wyjazdowy z drużyną z czubka tabeli. Na to spotkanie udajemy się w okrojonym składzie, w zupełnie przekształconą pierwszą "jedenastką". Pierwsze minuty to dominacja gospodarzy. Szybko tracimy gola na 1:0 i niedługo po stracie, gospodarze dorzucają drugą bramkę. Po 25minutach gry, zaczynamy dochodzić do głosu, coraz śmielej atakując bramkę rywala. Gola kontaktowego zdobywa Maciej Gieremek w 30 minucie. Po chwili mogło być 2:2, lecz strzał Macieja Lorenca broni bramkarz. Do szatni dostajemy gola na 3:1. W drugiej połowie już brakuje sił i gospodarze trafiają jeszcze czterokrotnie. Wynik ostateczny to 7:1.

KS Orzeł Łowyń 1:1 KS Sękowo

Kolejny rywal z górnej półki. Do Łowynia przyjechała drużyna z Sękowa. Goście z nastawieniem pewnych trzech punktów kontra my, gdzie na swoim boisku czujemy sie najlepiej.
Przebieg meczu z reguły nie należał do najciekawszych. Groźniejsze ataki przeprowadzali goście, między innymi strzał z 35 metrów Mateusza Sobieskiego, który wylądował na słupku bramki.
Pierwsza bramka padła dopiero 20 minut przed końcem spotkania. Wynik otworzył świeżo wprowadzony Marcin Jenek strzałem w dlugi róg bramki. Pod koniec spotkania zabrakło koncentracji i tracimy bramkę na 1:1. Nasza drużyna i goście podzielili się łupem punktowym

Huragan Podrzewie 6:1 KS Orzeł Łowyń

Kolejna ciężka przeprawa. Huragan w niesamowitej formie, plasujący się w czołówce tabeli.
Z naszej perspektywy boisko dało dużo do życzenia, co pewnie było atutem dla gospodarzy. Huragan całą pierwszą połowę przeważał, lecz to my staraliśmy się grać piłką. Pierwszy cios zadali gospodarze po błędzie bramkarza. Po chwili było już 2:0 i przy takim wyniku schodzimy do szatni.
Druga połowa z reguły wyglądała lepiej w naszym wykonaniu, coraz częściej atakowaliśmy, lecz z drugiej strony narażaliśmy się na kontry. Błędy krycia i przegrywaliśmy 4:0. Cień nadziei dał Maciej Gieremek fantastycznym wolejem na 4:1. Pod koniec meczu wszystko się posypało i w doliczonym czasie gry tracimy dwa gole.

Bilans gier to jeden remis i trzy porażki. Przed nami spotkania z Gromem Binino, LKS Baborówko, Old Boys Sady/Pluton Przeźmierowo oraz Dąb Bolewice. Liczymy na poprawę bilansu!